POMOC UKRAJINĚ - pokračujeme!

02.03.2022

Vážení občané,

sbírka humanitární pomoci pro Ukrajinu pokračuje. V úterý 2.3.2022 odjelo už jedno auto s pomocí do Kyjeva a druhé do Užhorodu. Tento odvoz se uskutečnil díky spolupráci s Městem Luže a Místní akční skupinou Skutečsko, Košumbersko a Chrastecko. Je na místě poděkovat VŠEM, kdo se do této akce už zapojili!

Bohužel agrese pokračuje, a tak je potřeba v humanitární pomoci pokračovat. Další vybrané věci budeme převážet ve spolupráci s Pardubickým krajem a Sborem dobrovolných hasičů do Krajského skladu humanitární pomoci do České Třebové.

Tuto neděli 6. března v čase 13:00 - 15:00 hod můžete potřebné věci vozit na obecní úřad. Poté budou naloženy a odvezeme je rovnou do České Třebové. V případě potřeby, budeme pokračovat stejným způsobem opět další neděli.

Potřebné jsou následující věci:

* volně prodejná léčiva, obvazový a fixační materiál

* hygienické potřeby

* spací pytle a karimatky

* zimní oblečení (NUTNÉ VYTŘÍDIT A POPSAT, např." dámské, vel.40") a přikrývky, polštáře

* trvanlivé potraviny, konzervy

Děkujeme Vám za spolupráci!INFO z 27.2.2022:

Vážení občané, 

rozhodla jsem se připojit k Luži a požádat vás o pomoc. V létě se nám podařilo vybrat velké množství materiálu na pomoc oblastem zasažených tornádem. Vím, že našim občanům není lhostejná ani současná situace na Ukrajině. Chcete-li pomoci - v úterý odjíždí auto do Kyjeva a do Polska. 

Jsou potřeba následující věci:

  • Deky
  • spací pytle
  • zimní oblečení - dětské, dámské i pánské
  • vlhčené ubrousky
  • pleny
  • sušené mléko a sunar pro děti, přesnídávky
  • trvanlivé potraviny
  • základní léky 

Dále jsou dle informací z Pardubického kraje potřeba ELEKTROCENTRÁLY pro Zakarpatskou oblast, která momentálně zažívá nápor uprchlíků z východní Ukrajiny. 

Přidejte se k nám. Materiál budeme sbírat na Obecním úřadě dnes a v pondělí dopoledne. Kdykoliv! 

Zavolejte předem na tel. č. 605 978 407. 

Sběr v Luži bude v pondělí od 6 - 10 hod. a do 15-19 hod. ve Volnočasovém centru v Luži.


Město Luže zároveň připravuje vybavení městských prostor pro uprchlíky. Jedná se o ženy a děti, případně seniory. Muži ve věku 18 - 60 let nesmí Ukrajinu opustit. Pro tyto případy potřebuje vybavení do bytů:

Info z Luže: "Pro první ukrajinskou rodinu, kterou ubytujeme v Luži nutně a rychle potřebujeme - pro matku se dvěma velkými dcerami: 3x lůžkoviny, 2x postel, rozkládací gauč, skříň, komodu, stůl a židle, ledničku, pračku, rychlovarnou konvici, drogerii, nádobí, oblečení, televizi, potraviny a zkrátka vše potřebné k životu. Přijedou jen s batůžkem..."

Pokud máte i vy možnosti ubytování a můžete je poskytnout, kontaktujte nás.  

Děkuji! Hana Shejbalová